Afiliacja w marketing to nic innego, jak zrzeszenie wydawców oraz reklamodawców. W tym wypadku reklamodawcy to blogerzy, influencerzy, użytkownicy mediów społecznościowych z dużą liczbą obserwatorów, właściciele serwisów tematycznych, portali czy porównywarek cenowych. Natomiast reklamodawcy to firmy, które chcą sprzedawać swoje produkty lub usługi np. sklepy internetowe, firmy usługowe.

Jak wygląda zarabiane za pośrednictwem sieci afiliacyjnej?
Wydawca dołącza do sieci afiliacyjnej, następnie otrzymuje odpowiednie narzędzia, za pomocą których mogą reklamować produkty i usługi. Za każdą sfinalizowaną transakcje wydawca oczywiście otrzymuje pieniądze. Niektóre firmy oferują także specjalne szkolenia. Następnie wybiera się jeden z programów partnerskich, którego promocję chcemy rozpocząć. Można zrobić to w dowolny sposób, reklamodawca nie ma sztywnych zasad, których należy przestrzegać. Reklamę wybranych produktów można realizować na forach internetowych, w swoim serwisie, w mediach społecznościowych itp. .  Sieć afiliacyjna (https://mylead.global/pl) ma za zadanie stanie na straży poprawnych realizacji pomiędzy wydawcą a reklamodawcą.

Kto może na tym zarobić?
Do sieci afiliacyjnej może zapisać się praktycznie każdy, kto ma konta w mediach społecznościowych, portal internetowy czy forum. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę z tego, że zarobek będzie konkretny tylko w przypadku posiadania dużej ilości odbiorców. Tak, więc warto decydować się n taką formę zarobkowania w przypadku posiadania poczytnego bloga czy popularnego instagrama.