Sieci afiliacyjne mają różne opinie, przez jednym są uważane za dobre źródło zarobków, inni narzekają na nieciekawe programy i mało intuicyjne panele. Czym jest sieć afiliacyjna? Jak działa i czy rzeczywiście może przynieść zysk?

Czym jest afiliacja?
Sieć afiliacyjna (https://mylead.global/pl) to nic innego jak nawiązanie i podtrzymanie kontaktu między poszczególnymi podmiotami. Marketing afiliacyjny to najprościej mówiąc współpraca dla obopólnej korzyści. Jak to działa? Sieć afiliacyjna zrzesza reklamodawców oraz wydawców. Reklamodawcy to firmy, które chcą się promować, wydawcy to influencerzy, blogerzy, użytkownicy social mediów, serwisów tematycznych, portali, czy porównywarek cenowych. Wydawcy dołączają do programów partnerskich, aby promować produkty reklamodawców na swoich stronach, w zamiast za to za sfinalizowaną transakcję otrzymają odpowiednie wynagrodzenie. Takie platformy zazwyczaj oferują wiele przydatnych narzędzi, za pomocą których wydawcy mogą reklamować wybrane produkty.

Czy to się opłaca?
Mają poczytnego bloga, instagrama z dużą ilością obserwatorów można w prosty i dość szybki sposób zmonetyzować swoje działania w sieci. Działa to bardzo prosto, bo reklamodawcy otrzymują bazę potencjalnych klientów, a wydawcy zarabiają na polecaniu ich produktów. Dużą zaletą takiego zarobkowania jest to, że wydawca sam decyduje o tym, gdzie i w jaki sposób będzie reklamował dane produkty.